Internetové zdroje

Tato část webu odkazuje na hlavní internetové zdroje, kde lze najít literaturu nebo obrazové materiály použité, nebo pojící se k tématu tohoto webu. Stránky, které zde najdete jsou rozděleny do několika kategorií:

  • 1) portály, kde lze najít plné texty s odbornou literaturou
  • 2) webové zdroje obrazového materiálu
  • 3) stránky institucí, muzeí a archeologických lokalit
  • 4) portály o historii k danným obdobím

Odborné texty

JSTOR logo
JSTOR: je digitální knihovna založená roku 1995. V současné době je zde možné najít přístup k vědeckým časopisům (více než 2000) z velkého množství vědních oborů, primárním zdrojům a knihám. Většina obsahu je nicméně přístupná pouze skrze předplatné nebo jednorázovou platbu. Předplacený přístup poskytují knihovny většiny vědeckých institucí a univerzit.
Persée logo
Persée: je francouzský portál s časopisy zabývající se humanitními a sociálními vědami. Asi nejdůležitějším zdrojem informací týkajících se tohoto webu je Bulletin de Correspondance Hellénique (BCH), ve kterém je publikováno mnoho archeologických výzkumů v egejské oblasti.
ASCSA logo
ASCSA.net: je rozsáhlou digitální databází The American School of Classical Studies, která v sobě zahrnuje jak odkazy na statisíce knih a časopisů publikovaných touto institucí, tak na stejné množství obrazového materiálu od fotografií, plánů a nákresů (jak lokalit, tak i jednotlivých archeologických artefaktů).
Perseus Digital Library logo
Perseus Digital Library: je digitální knihovnou vyvíjenou a spravovanou Tufts University, která poskytuje v prvé řadě přístup jak k originálním textům, tak překladům děl antických autorů. Součástí stránek je i katalog uměleckých památek a starověkých lokalit s popisem jednotlivých staveb.

Zpět na úvod ⤴

Obrazové materiály

Zpět na úvod ⤴

Instituce, muzea a archeologické lokality

ASCSA Bronze Seal
The American School of Classical Studies je soukromá nezisková organizace, založená roku 1881, která poskytuje pro americké studenty a badatele prostor pro studium a výzkum v Řecku. Škola také vede vlastní výzkumy, a to na athénské agoře (od r. 1931) a v Korintě (od r. 1896).
BSA logo
British School at Athens je nezisková organizace, založená roku 1886, která je jednou ze sedmi zahraničních britských institucí. Poskytuje zázemí pro výzkum Řecka v mnoha jeho aspektech, od výtvarného umění až po archeometrii, od pravěku po dnešek.
The Institute of Fine Arts logo
New York University Institute of Fine Arts je centrem pokročilých studií, který poskytuje výuku v oblastech dějin umění, archeologie a konzervace. Archeologicky je nebo byl činný npř. v Selinuntu nebo na ostrově Samothráké.

Zpět na úvod ⤴

Historické portály

Zpět na úvod ⤴